Bezpieczeństwo seniorów w domu opieki, Jeśli jeszcze nie tak dawno nie było dużego popytu na prywatne domy opieki dla osób starszych, dziś sytuacja diametralnie się zmieniła. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, wiele osób zrozumiało, że umieszczenie seniora w takiej placówce oznacza doskonałą opiekę nad nim. Pracownicy są przez całą dobę zapewniają wszelką niezbędną pomoc. Po drugie, w czasie pandemii koronawirusa, który stanowi śmiertelne zagrożenie przede wszystkim dla osób starszych, domy opieki okazały się jednym z najbezpieczniejszych miejsc. Po trzecie osoby starsze znajdują się pod nadzorem lekarskim. Jeśli dana osoba cierpi na przewlekłe dolegliwości, nie trzeba podejmować ryzykownego leczenia w domu, ale może umieścić ją w domu opieki, gdzie będzie czuła się bezpiecznie.

Bezpieczeństwo seniorów w domu opieki

Przekazując ukochaną osobę do domu opieki, bliscy i znajomi często interesują się różnymi aspektami bezpieczeństwa jego pobytu. Temat ten jest szczególnie ważny w przypadku osób o ograniczonej sprawności ruchowej lub osób przykutych do łóżka. Bezpieczeństwo ogólne odnosi się do ochrony pomieszczeń i otoczenia przed osobami postronnymi.

W prywatnym domu opieki „Wiejskie Klimaty” bardzo poważnie traktuje się wymogi bezpieczeństwa ogólnego.To bez barier architektonicznych, z windą. Ogrodzony, całodobowo strzeżony gwarantuje spokój seniorom. Możesz być również pewien, że żaden z naszych pacjentów przypadkowo, nieświadomie nie wyjdzie na zewnątrz bez towarzyszenia pielęgniarki. Nasz dom opieki objęty jest monitoringiem oraz wewnętrzną łącznością. Dzięki systemowi przywoławczemu personel szybko reaguje we wszystkich nieprzewidzianych sytuacjach, gwarantując bezpieczeństwo seniorów. Zdrowiem osób starszych zajmuje się wykwalifikowany personel z wysokim profesjonalizmem oraz życzliwością.

Dyżurny całodobowo personel domu opieki oraz stale monitorowane alarmy przeciwpożarowe zapewniają bezpieczeństwo i minimalizują ryzyko wypadków i awarii mediów. Bezpieczne warunki życia dla osób starszych to stały nadzór i pomoc opiekunek w różnych sytuacjach: karmienie, wchodzenie po schodach, kąpiel, golenie, obcinanie włosów i paznokci itp. Rampy i barierki ochronne są warunkiem bezpiecznego życia i poruszania się po terenie domu opieki dla seniorów o ograniczonej sprawności ruchowej.

Bezpieczeństwo sanitarne seniorów w domu opieki

Organizm osoby starszej nie zawsze radzi sobie z niekorzystnymi wpływami zewnętrznymi. Koncepcje higieny w dużej mierze determinują stan zdrowia i długość życia seniorów. Ścisłe przestrzeganie zasad sanitarno-epidemiologicznych dotyczących wyposażenia i godzin pracy pozwala naszemu personelowi zagwarantować ochronę seniorów przed szkodliwymi czynnikami mogącymi wywołać choroby zakaźne. Kontrolujemy temperaturę i czystość powietrza we wszystkich pokojach.

Przestrzeganie wymagań jakościowej, zróżnicowanej diety dla osób starszych zapewniają kucharze. Nasza placówka zapewnia 5 posiłków dziennie, uwzględniając różne wskazania medyczne i preferencje różnych osób. Posiadamy duże doświadczenie w opiece nad osobami starszymi z różnymi schorzeniami. Bezpieczeństwo dla ich zdrowia zapewnia nadzór lekarski, stałe monitorowanie ich samopoczucia oraz regularne przyjmowanie niezbędnych leków, zgodnie z zaleceniami lekarza. Nasz dom opieki wyposażony jest w specjalne łóżka, materace przeciwodleżynowe oraz wszystko, co niezbędne dla bezpieczeństwa i komfortu obłożnie chorych.

Prywatny domu opieki „Wiejskie Klimaty” wyposażony jest w:

  • Rampy. Aby bez względu na stan fizyczny emeryt mógł swobodnie schodzić i wchodzić do domu opieki.
  • Funkcjonalne łóżka. Są niezbędne, gdy senior jest przykuty do łóżka, nie może samodzielnie usiąść, zmienić pozycję. Przy pomocy takiego łóżka pielęgniarka może z łatwością posadzić ciężko chorą osobę, zmienić jej pozycję bez korzystania z dodatkowych urządzeń.
  • Podpory i uchwyty. To również ułatwia ustalenie pozycji osób starszych, jest to ważne podczas dłuższego pozostawania w łóżku, zmiany pieluch i ubrania.
  • Materace przeciwodleżynowe. Odleżyny towarzyszą prawie każdej poważnej chorobie, jeśli dana osoba jest przykuta do łóżka przez długi czas. Nasze pielęgniarki prowadzą również dodatkową profilaktykę odleżyn, a materace pozwalają skórze oddychać. Dzięki temu zapewnione jest nie tylko bezpieczeństwo seniorów, ale także pełen komfort.
  • System przywoławczy. Zależy nam na tym, aby wsparcie bezpieczeństwa i aktywności fizycznej osoby starszej było zapewnione przez całą dobę, a w przypadku trudnych sytuacji senior może skorzystać z przycisku przywołania znajdującego się w obszarze łóżka.
  • Alarmy. Alarm przeciwpożarowy odpowiada za bezpieczeństwo przeciwpożarowe osób starszych w naszym domu opieki. W razie zagrożenia strażacy przybędą na pierwszy sygnał.
  • Poręcze. Podczas wchodzenia i schodzenia po schodach, a także poruszania się po budynku seniorzy mogą skorzystać z poręczy.
  • Specjalne łazienki dla osób niepełnosprawnych. Przemyślane jest również zapewnienie bezpieczeństwa w łazienkach, a osoby starsze nie będą miały problemów z codzienną toaletą.

Jeśli ważne jest dla Ciebie wygodne i bezpieczne środowisko dla bliskiej osoby starszej, skontaktuj się z nami. W każdej chwili możesz do nas przyjść, personel oprowadzi po domu opieki, pokaże i opowie o wszystkich cechach życia. Staramy się, aby nasz dom był przytulnym i niezawodnym miejscem na szczęśliwą starość.