Dla kogo jest dom seniora? Opieka nad osobami starszymi i chorymi nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza dla osób, które, na co dzień żyją w ogromnym pośpiechu, obarczonych pożyczkami wymagającymi jak najszybszej spłaty. W takim przypadku warto pomyśleć o domu seniora, w którym osoby starsze mogą otrzymać wykwalifikowaną opiekę. Powstaje jednak pytanie, jak wybrać dobrą placówkę, która zapewni dobrą opiekę osobie starszej? Przede wszystkim musi to być dom spokojnej starości, w którym senior odnajdzie spokój, z dala od zgiełku wielkiego miasta. Nasz dom seniora leży w małej wsi w bardzo malowniczej okolicy, nasi podopieczni w sezonie wiosenno-letnim spacerują i uprawiają aktywność fizyczną na łonie natury.

Gdzie szukać dobrego domu seniora?

Każda starsza osoba wymagająca opieki przebywając w naszym domu seniora przypomni sobie swoje najwspanialsze lata pośród miłych ludzi w podobnym wieku. Nasza posiadłość położona jest na obszarze cechującym się wspaniałymi walorami przyrodniczymi. Dom znajduje się w pobliżu Puszczy Wkrzańskiej i rezerwatu przyrody jeziora Świdwie, dzięki czemu nasi podopieczni każdego dnia obcują z żywą naturą. Seniorzy spacerują w otoczeniu drzew, które pachną kwieciem, pól uprawnych i leśnych ścieżek.

W otoczeniu piękna przyrody osoby starsze osiągają wyciszenie i doskonały wypoczynek. To u nas każdy podopieczny czuje się bezpiecznie, ponieważ cały dom jest objęty monitoringiem. Ponadto ma do dyspozycji system przywoławczy, który jest niezbędny w awaryjnych sytuacjach. W naszym domu opieki pracują tylko empatyczni, doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści, którzy otaczają seniorów troską i życzliwością.

Dla kogo jest dom seniora?

Dom seniora jest przeznaczony dla osób, które potrzebują opieki medycznej z powodu przewlekłej choroby, ale nie wymagają hospitalizacji. Decyzja o przeprowadzce do naszej placówki jest najczęściej spowodowana zmianą zaistniałych okoliczności. Może to być gwałtowne pogorszenie się choroby lub urazu lub pewne pogorszenie funkcji organizmu. Sytuacja rodzinna może się zmienić, utrudniając świadczenie opieki domowej. Według statystyk, co piąta starsza osoba w starszym wieku życia cierpi na demencję. Ponad jedna trzecia osób powyżej 90 roku życia potrzebuje stałej pomocy personelu medycznego.

Dodatkowa opieka może być potrzebna wcześniej, zwłaszcza, jeśli osoba jest samotna, leżąca lub ma ciężką kontuzję. Im  trudniejszy jest jej stan, tym bardziej potrzebuje stałej, czasem całodobowej opieki. Zajmowanie się ciężko chorymi osobami, nakierowane jest na pielęgnację odleżyn, zmian skórnych, które powstały z niewydolności żylnej oraz innych. Jeśli krewni nie mogą tego zapewnić z powodu pracy, nauki lub są po prostu są wyczerpani, warto poszukać tak dobrego domu opieki jak nasz.

Dla kogo jest dom seniora?

Dlaczego warto wybrać nasz dom opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych?

Oferujemy opiekę dla seniorów w domu bez barier architektonicznych, z windą. Nasi podopieczni mieszkają w 2 lub 3 osobowych pokojach z łazienką, przyłączem TV, mają oddzielny pokój dzienny, w którym wspólnie z innymi mieszkańcami spędzają przyjemnie czas. Każda starsza osoba, która potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach może zostać naszym pensjonariuszem. Pomożemy w karmieniu, pielęgnacji, ubieraniu itd. Dokładamy starań w prawidłowej organizacji dnia zapewniamy pięć posiłków, uwzględniając wymagania zaleconej przez lekarza diety. Każdy senior ma zapewnioną opiekę pielęgniarską i lekarską, terapię zajęciową oraz rehabilitację. W naszym domu opieki każdy ma dostęp do Wi-fi, zapewniamy kącik komputerowy oraz wygodną jadalnię. Ponadto nasi podopieczni mogą swobodnie korzystać z kaplicy.

Pokoje dla pensjonariuszy wyposażone są w funkcjonalne łóżka medyczne ze specjalnymi materacami, wózki inwalidzkie. Współlokatorzy dobierani są na podstawie płci, wieku, kondycji fizycznej i psychicznej, tak, aby każdy czuł się komfortowo. Dla osób, którzy całkowicie lub częściowo utracili zdolność do samoopieki po urazach, operacjach, zawale serca, udarze, zapewniona jest rehabilitacja. Dbamy o poprawienie sprawności ruchowej naszych podopiecznych, dysponujemy różnymi przyrządami, które pomagają zwiększyć ich kondycję. Serdeczne podejście i zaangażowanie naszych rehabilitantów powoduje, że każdy nasz pensjonariusz zyskuje motywację do ćwiczeń robiąc coraz większe postępy. Wszystkie warunki na terenie domu seniora zostały stworzone dla starszych ludzi – są rampy, poręcze.Toaleta i prysznic wyposażone są w urządzenia ułatwiające korzystanie z tych miejsc.

Wnioski

Z naszemu domu seniora mogą skorzystać wszystkie starsze osoby potrzebujące opieki. Zapewniamy wsparcie, dzielimy się z nimi uśmiechem oraz dobrą energią. Opiekunowie z naszego domu opieki wyróżniają się profesjonalizmem i dużym doświadczeniem w pracy z osobami starszymi. Cechuje ich takt, życzliwość do drugiego człowieka, który wymaga pomocy. Uczestniczą w terapii zajęciowej, zachęcają do prac manualnych, które pozwalają seniorom zdobywać coraz większą sprawność psychofizyczną. Zapewniamy bezpieczeństwo, komfort pobytu oraz zadowolenie wszystkich naszych podopiecznych.