Działalność

Dogoterapia i felinoterapia
Obecność zwierząt ma pozytywne działanie na osoby starsze i chore. W przypadku dogoterapii „terapeutą” jest oczywiście pies, natomiast felinoterapia – jeszcze nie tak powszechna w Polsce, ale zdobywająca coraz szersze uznanie – opiera się na kontakcie z kotem. Staramy się aby nasi pensjonariusze przebywali z tymi sympatycznymi czworonogami jak najczęściej, co skutkuje poprawą nastroju i zdrowia.

Kultura
Dom Opieki Wiejskie Klimaty to dom z niepowtarzalną atmosferą, pełen sztuki i kultury. Znajduje się w nim wyjątkowa kolekcja malarstwa olejnego o tematyce wiejskiej, która jest ekspozycją stałą. Oprócz tego organizujemy inne wystawy, spotkania z zaproszonymi gośćmi, wydarzenia muzyczne, a także uczestnictwo w lokalnych wydarzeniach kulturalnych. Stałym comiesięcznym wydarzeniem są koncerty uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.

Natura
Organizujemy wycieczki do przepięknego rezerwatu jeziora Świdwie, a także spacery po najbliższej okolicy, oraz wyprawy śladami hrabiny Elisabeth von Arnim. Niespieszne i spokojne spacery przerywane odpoczynkiem na ławeczce są możliwe na terenie bezpośrednio otaczającym dom, z pięknymi, wiejskimi i sielskimi widokami dookoła.

Niezwykła okolica
Oprócz walorów przyrodniczych Rzędziny i okolice posiadają niezwykle dziedzictwo kulturowe. To właśnie tutaj przez dekadę mieszkała hrabina Elisabeth von Arnim i tu napisała swoją debiutancką, bestsellerową powieść – „Elisabeth i jej ogród”. Pomnik pisarki znajduje się w okolicznej miejscowości – Buk. Natomiast w Dobrej odbywa się Festiwal Róż, coroczne święto na cześć hrabiny.