Nasze atuty

Przekonaj się, że Dom Opieki Wiejskie Klimaty to miejsce wyjątkowe.

1. Wyposażenie
Budynek, w którym się mieścimy, został zbudowany z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych, posiada więc wszelkie udogodnienia typowe dla nowoczesnych domów spokojnej starości. Dom bez barier architektonicznych, z windą, jest komfortowo wyposażony, a Seniorzy mają do dyspozycji 25 przestronnych i słonecznych pokoi 1, 2 i 3 osobowych. Każdy pokój posiada przyłącze tv i łazienkę. W domu znajdują się 3 łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W Wiejskich Klimatach znajdują się także pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak: świetlica, pokój tv, kaplica, sala do rehabilitacji i terapii zajęciowej, przestronna jadalnia, czytelnia, kącik komputerowy. W całym domu dostępne jest WiFi.

2. Bezpieczeństwo i profesjonalizm
Dom opieki jest objęty monitoringiem i wewnętrzną łącznością. System przywoławczy pozwala na sprawną i szybką reakcję w sytuacjach awaryjnych, zapewnia bezpieczeństwo seniorów. Nad komfortem i zdrowiem pensjonariuszy będzie czuwać wykwalifikowana kadra, którą cechuje zarówno wysoki profesjonalizm jak i życzliwość, troska i zrozumienie.
3. Położenie
Dom Opieki jest położony na skraju małej, spokojnej wsi w malowniczej okolicy, co sprzyja spacerom i wszelkim aktywnościom na świeżym powietrzu. Organizujemy wycieczki, spacery i wyjazdy w okolice.
4. Potrzeby duchowe i kulturalne
W Wiejskich Klimatach dbamy o dobre samopoczucie i równowagę psychiczną naszych podopiecznych. Z tego powodu stworzyliśmy w domu kapliczkę, będącą miejscem duchowego wyciszenia. Nasz dom to także miejsce pełne sztuki i kultury – organizujemy koncerty, spotkania i wystawy, co poprawia samopoczucie seniorów.
5. Dom zawsze otwarty
Wiejskie Klimaty to ośrodek zawsze otwarty dla rodziny i najbliższych naszych pensjonariuszy.