Rehabilitacje w domu seniora. Opieka nad osobami starszymi w naszym domu seniora obejmuje kompleks zabiegów leczniczo-rekonwalescencyjnych. Profesjonalna rehabilitacja nie ogranicza się tylko do zabiegów lekarskich, pomoc medyczną łączymy z wykwalifikowaną pomocą psychologa oraz organizacją wypoczynku dla osoby starszej. Seniorom szczególnie trudno jest dojść do zdrowia na przykład po takich urazach jak złamanie biodra, które jest dość powszechne w starszym wieku. Rehabilitacja pomaga przywrócić im nie tylko sprawność i zdrowie, ale także radość z życia. W domu spokojnej starości z rehabilitacją dla osób starszych codzienne zajęcia indywidualne łączone są z nowoczesnymi technologiami opieki:

  • Pobudzanie do aktywności fizycznej
  • Przywrócenie funkcji mowy
  • Korekta odchyleń behawioralnych
  • Zmniejszenie przejawów zaburzeń
  • Zapobieganie powikłaniom.

Rehabilitacja w przypadku chorób serca

Choroby układu sercowo-naczyniowego są główną przyczyną zgonów w naszym kraju.To choroby najważniejszych narządów ludzkiego organizmu, serca i naczyń krwionośnych. Po zawałach serca ludzie mogą doświadczyć komplikacji w postaci paraliżu i innych rodzajów niepełnosprawności. Dlatego w naszym domu seniora zawsze wsłuchujemy się w dolegliwości serca osób starszych.

Wśród głównych rodzajów chorób sercowo-naczyniowych są:

  • Choroba serca (wrodzona, nabyta)
  • Zaburzenie rytmu
  • Nadciśnienie tętnicze
  • Choroba wieńcowa
  • Niewydolność serca.

Wszystkie stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia osób starszych. Rehabilitacje w domu seniora mają korzystne działanie terapeutyczne i profilaktyczne, normalizują krążenie i przepływ limfy, zapobiegają tworzeniu się skrzepów i blaszek miażdżycowych. Normalizują ciśnienie krwi i przyspieszają metabolizm, poprawiają samopoczucie osób starszych. Seniorzy lepiej śpią i mają lepszy apetyt dzięki regularnym ćwiczeniom.Terapia ruchowa odgrywa ważną rolę w kompleksowej rehabilitacji osób z chorobami sercowo-naczyniowymi.

Rehabilitacja seniorów z zaburzeniami narządu ruchu

Układ mięśniowo-szkieletowy człowieka jest niezbędnym wsparciem dla całego organizmu. Chroni narządy wewnętrzne, stabilizuje mięśnie, pozwala na poruszanie się, zmianę postawy.To funkcjonalna kolekcja kości szkieletowych, mięśni, ścięgien i stawów. W starszym wieku ponad 85-90% osób starszych cierpi na schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego.

Zaburzenie tego układu powoduje utratę lub zmniejszenie aktywności funkcji motorycznych. Lista schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego człowieka jest ogromna, obejmuje takie choroby jak: rwa kulszowa, reumatyzm, osteoporoza, choroba zwyrodnieniowa stawów, osteochondroza, skręcenia, artretyzm, artroza.

Osoby starsze, które nie utraciły aktywności i zdolności do samodzielnego poruszania się, potrzebują ćwiczeń prozdrowotnych przy schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego. Rehabilitacje w domu seniora przywracają aktywności starszych schorowanych osób. Ćwiczenia fizjoterapeutyczne doskonale pomagają wzmocnić gorset mięśniowy, przywrócić ukrwienie oraz zapobiegać wielu chorobom i ich nawrotom.

Rehabilitacja osób starszych i niepełnosprawnych

W naszym domu seniora prowadzona jest rehabilitacja osób niepełnosprawnych i starszych po operacjach, urazach i poważnych chorobach. Rehabilitacje  opracowywane są indywidualnie, w zależności od choroby, kontuzji lub przebytej operacji. Specjalista wyznacza seniorowi plan ćwiczeń. Dzięki indywidualnemu podejściu nasi podopieczni szybciej przechodzą proces rekonwalescencji i często wracają do aktywnego, pełnoprawnego życia.

Zapewniamy wszelkie warunki do komfortowej rehabilitacji na wysokim poziomie. Nasi pracownicy wiedzą, jak stworzyć domowy komfort oraz ciepłą i przyjazną atmosferę.Tutaj każdy podopieczny otrzymuje kompleksową fachową pomoc i kompetentną opiekę. Oprócz wsparcia psychologicznego dysponujemy wszelkimi niezbędnymi środkami rehabilitacyjnymi dla osób niepełnosprawnych. Nasz personel uczy osoby niepełnosprawne poruszania się na wózkach inwalidzkich.

Pomagamy naszym pensjonariuszom wyzdrowieć nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Nasi pracownicy codziennie monitorują zarówno zdrowie fizyczne, jak i jego stan psychiczny, nastrój i zachowanie. Rehabilitacja społeczno-kulturowa naszych podopiecznych jest również dla nas ważna. Obejmuje to organizację wszelkiego rodzaju zajęć rekreacyjnych, imprez, zwiedzania, komunikacji. Seniorzy mogą czytać, rysować, robić na drutach, haftować i robić, to na co mają ochotę. Celem rehabilitacji osób niepełnosprawnych jest nie tylko przywrócenie zdrowia fizycznego, ale także normalizacja stanu psychoemocjonalnego.

Wnioski

Rehabilitacje w domu seniora są bardzo ważne dla osób starszych. W końcu nie tylko leki pomagają im zachować optymalny stan zdrowia. Kompleksowy program obejmuje: terapię ruchową, masaż, fizjoterapię, komunikację i pomoc specjalistów, profilaktykę odleżyn u obłożnie chorych. A także, różnorodne ćwiczenia i zajęcia rozwijające zdolności motoryczne, pamięć i myślenie, utrzymujące samodzielność.To właśnie rehabilitacja fizyczna pomaga wielu starszym ludziom pozostać aktywnym tak długo, jak to możliwe, normalizować układ sercowo-naczyniowy, wzmacniać kości, mięśnie i stawy oraz zapobiegać rozwojowi zawałów serca i udarów. Terapia ruchowa doskonale pomaga wyzdrowieć po operacji lub leczeniu zachowawczym.