Rodzice potrzebują pomocy – czy dom seniora to dobry pomysł? Codzienność sprawia, że wiele osób decyduje się na oddanie swoich rodziców do domu opieki. Oczywiście to naturalne, że będziemy się obawiać o słuszność tej decyzji. Jeśli jednak skorzystasz z usług profesjonalnego domu seniora, nie będzie powodu do obaw o los mamy lub taty. Opinia, że jest tam smutno i starość jest nudna, jest nieprawidłowa. Dom Opieki „Wiejskie Klimaty” jest gotowy przełamać te stereotypy i pokazać, jak naprawdę czują się tam seniorzy. U nas Twoi ukochani rodzice będą mieli należytą opiekę. Zadbamy o pomyślną kondycję Twojego bliskiego, tak aby jego stan utrzymywał się na dobrym poziomie.

Rodzice potrzebują pomocy czy dom seniora to dobry pomysł?

Czym charakteryzuje się dobry dom seniora? Dobry dom seniora to taki, w którym osoby starsze mogą czuć się komfortowo. Ponadto najważniejsze jest to, że pracuje tam profesjonalna kadra. I to w domu seniora „Wiejskie Klimaty”, można liczyć na całodobową opiekę i codzienne konsultacje z terapeutą. Dodatkowo oferowana jest pomoc wykwalifikowanych opiekunów, którzy nie tylko zapewniają opiekę na najwyższym poziomie, ale również mają indywidualne podejście do każdego z mieszkańców. W takim ośrodku osoby starsze, przewlekle chore mogą liczyć na kompleksową rehabilitację. Jedzenie  to kolejny czynnik, który sprawia, że starsi i schorowani rodzice czują się bardziej jak w domu niż w domu opieki. Odpowiedź może być tylko jedna, dom seniora to dobry pomysł!

Dobro rodziców i dom seniora

Osoby starsze, które znalazły się w dobrze zorganizowanym domu seniora, z pewnością nie będą miały powodów do narzekań na to, jak są traktowane i jak żyją na co dzień. Wiadomo, że decyzja o umieszczeniu starszych rodziców w placówce opiekuńczej nie jest łatwa. Należy jednak mieć świadomość, że jeśli wybierzesz dom seniora, który koncentruje się na indywidualnej opiece, nie będziesz miał się czym martwić. Dlatego warto wcześniej odwiedzić takie miejsce, aby upewnić się, że podjęta decyzja jest słuszna i że chory rodzic może nadal żyć na przyzwoitym poziomie.

Nowoczesny dom seniora spełnia potrzeby starszych rodziców

Nowoczesny dom dla osób starszych bardzo różni się od tego, co widzieliśmy wcześniej. „Wiejskie Klimaty” są uosobieniem przytulności i komfortu. Panuje tutaj atmosfera ciszy i spokoju. Ale jednocześnie istnieje możliwość urozmaicenia własnego czasu wolnego, uzyskania wykwalifikowanej pomocy w trybie całodobowym i komunikowania się z rówieśnikami. Mieszkanie ze schorowanym starszym rodzicem nie zawsze jest dobrym pomysłem, ponieważ cierpi on na brak uwagi, a młodsi członkowie rodziny mają problem z uwzględnieniem potrzeb osoby starszej. W ramach opieki w domu seniora rodzic otrzyma komfortowe warunki i urozmaicone menu. Nie ma już potrzeby martwić się, że bliska osoba cierpi, ponieważ funkcja takiego miejsca to zapewnić ciepło, zdrowie jedzenie, dbać o higienę, a także okazywać troskę i uwagę.

Najgorsze, co może spotkać człowieka, to samotność. Dom seniora pomaga starszym rodzicom sobie z tym poradzić. Możliwości do dobrej zabawy jest tu wiele. Mogą czuć się spokojni i bezpieczni. W razie potrzeby rodzica można odwiedzić w dowolnym momencie, a także kontrolować sytuację dla jego dobrego samopoczucia. Wybór na korzyść takiej decyzji jest często oczywisty.

Dom seniora dla rodziców to właściwy wybór

Jeśli planujesz umieścić ukochaną mamę lub tatę w domu seniora nie oznacza to, że rezygnujesz z kontaktu z nią. Wręcz przeciwnie, oznacza to, że w ten sposób martwisz się o niego. Tak się składa, że współczesne życie jest tak mobilne, że czasami brakuje nam czasu na elementarny odpoczynek. A sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej, gdy na naszych bliskich przychodzi starość. W końcu ze wszystkim trzeba nadążyć: zarówno pracą, jak i opieką.

Dobra rada: nie próbuj brać wszystkiego na siebie, ponieważ jest wspaniały dom seniora „Wiejskie Klimaty”, w którym rodzice będą mieli opiekę nie gorszą niż mógłbyś im zaoferować sam. Tym bardziej, że w pobliżu znajdą się lekarze, rehabilitanci, pielęgniarki i opiekunki, którzy dokładnie wiedzą, jak należy odpowiednio się opiekować i jak postępować w różnych sytuacjach. Ponadto zawsze możesz odwiedzić seniora, dzięki czemu nie odczujesz rozłąki. Po prostu, będąc w pracy, nie będziesz się martwić o swoich bliskich, ponieważ będą oni pod opieką specjalistów.

Jakie są warunki życia w domu seniora?

Zdecydowanie najlepsze! Ponieważ nasz dom seniora jest wyposażony we wszystko, co niezbędne do komfortowego pobytu starszej osoby. Wszystko jest estetyczne, czyste, pokoje są przestronne 2 lub 3 osobowe z łazienką. Ponadto senior ma zapewnione 5 zbilansowanych posiłków dziennie (z uwzględnieniem zaleconej diety), ciekawe możliwości spędzania wolnego czasu, terapię zajęciową i ogólnie jest wszystko, czego potrzeba na starość. Seniorzy mają odpowiednio zorganizowany dzień, otrzymują pomoc w codziennych czynnościach.

Mamy specjalne materace i łóżka, a mieszkańcom regularnie mierzymy temperaturę, ciśnienie i cukier. Jedzenie jest wysokiej jakości i smaczne, dobierane przez dietetyka. Mieszkańcy, którzy już trafili do naszego domu seniora cieszą się życiem. Ponieważ zawsze jest tu z kim porozmawiać, starsi rodzice mogą uczęszczać na zajęcia rozwijające zdolności motoryczne, słuchają muzyki, rysują i spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu. Oznacza to, że robią wszystko, co sprawia, że poczują się szczęśliwi. 

Czy każdy jest przyjęty do domu seniora? Tak, drzwi są otwarte dla absolutnie wszystkich: dla obłożnie chorych, niepełnosprawnych, starszych osób z demencją itp. Mężczyźni i kobiety są również pod obserwacją po udarze mózgu i zawale serca. W domu opieki są pod bezpośrednią opieką wysoko wykwalifikowanych rehabilitantów oraz regularnie badani przez lekarzy, co znacznie zwiększa szanse na szybki powrót do zdrowia.