Położenie

Nazwa „Wiejskie Klimaty” to nie przypadek. Nasz Dom Opieki położony jest na wsi — w Rzędzinach, gmina Dobra, Województwo Zachodniopomorskie. Jest to mała i spokojna wieś, tuż przy niemieckiej granicy, jednak nie pozbawiona walorów jak i ciekawej historii. Ośrodek położony jest około 20 kilometrów od centrum Szczecina. Warto zaznaczyć, że mimo tej odległości nasza placówka jest doskonale skomunikowana ze Szczecinem i pomniejszymi miejscowościami za pomocą komunikacji miejskiej.

Dojazd do naszego domu opieki jest możliwy nie tylko dla zmotoryzowanych, ale i  komunikacją miejską. 
Linia autobusowa 223 z Gumieniec przez Mierzyn do Rzędzin.Przystanek, na którym należy wysiąść to Rzędziny Szkoła
Linia autobusowa 221 z Głębokie do Dobra Rondo. Następnie z Dobra Rondo linia autobusowa 223 do Rzędziny Szkoła.
 Linia autobusowa 225 z Krzekowo  do Dobra Rondo. Następnie z Dobra Rondo linia autobusowa 223 do Rzędziny Szkoła.
Trasy autobusowe możecie Państwo znaleźć pod adresem dobraszczecinska.pl w zakładce „komunikacja autobusowa.

Posiadłość znajduje się w okolicy o niezwykłych walorach przyrodniczych. W bezpośredniej okolicy znajduje się Puszcza Wkrzańska, a także rezerwat przyrody jeziora Świdwie – tereny te objęte są europejskim programem Natura 2000, mającym na celu ochronę ich unikatowej wartości.

Wiejskie Klimaty to Dom Opieki, który poprzez swoje położenie daje możliwość bezpośredniego obcowania z pięknem natury we wszystkich jej przejawach – od kwitnących drzew i wiejskich ogrodów, przez połacie pól uprawnych, po parkowe i leśne ścieżki. Otoczenie przyrody i bliskość natury działa pozytywnie na osoby starsze, pozwala na prawdziwy odpoczynek, wyciszenie i ukojenie.