Położenie

Nazwa „Wiejskie Klimaty” to nie przypadek. Nasz Dom Opieki położony jest na wsi — w Rzędzinach, gmina Dobra, Województwo Zachodniopomorskie. Jest to mała i spokojna wieś, tuż przy niemieckiej granicy, jednak nie pozbawiona walorów jak i ciekawej historii. Ośrodek położony jest około 20 kilometrów od centrum Szczecina. Warto zaznaczyć, że mimo tej odległości nasza placówka jest doskonale skomunikowana ze Szczecinem i pomniejszymi miejscowościami za pomocą komunikacji miejskiej.

Dojazd do naszego domu opieki jest możliwy nie tylko dla zmotoryzowanych, ale i za pomocą komunikacji miejskiej. Linia autobusowa 105 z Klonowica Zajezdnia lub linia 121 z Głębokie dojazd do Dobra Rondo. Następnie z Dobra Rondo linia autobusowa numer 122 z Kościna lub 123 z Lubieszyna. Przystanek, na którym należy wysiąść to Rzędziny szkoła.

Posiadłość znajduje się w okolicy o niezwykłych walorach przyrodniczych. W bezpośredniej okolicy znajduje się Puszcza Wkrzańska, a także rezerwat przyrody jeziora Świdwie – tereny te objęte są europejskim programem Natura 2000, mającym na celu ochronę ich unikatowej wartości.

Wiejskie Klimaty to Dom Opieki dający poprzez swoje położenie możliwość bezpośredniego obcowania z pięknem natury we wszystkich jej przejawach – od kwitnących drzew i wiejskich ogrodów, przez połacie pól uprawnych, po parkowe i leśne ścieżki. Otoczenie przyrody i bliskość natury działa pozytywnie na osoby starsze, pozwala na prawdziwy odpoczynek, wyciszenie i ukojenie.